Mutlu Bebeklerin Cimcime Anneleri

17 Ağustos 2013 Cumartesi

Hangi Puset ?

Malumunuz İpoş artık büyüdüğü için pusetimize artık anakucağını takmıyoruz. İpek rahatladı çünkü daha geniş bir alana sahip artık gezerken.. Ama biz puset seçiminde biraz hatalı davranmışız sanırım.   Açılıp-kapanma konusunda çok rahat fakat arka tekerlekler oldukça büyük olduğundan fazlasıyla yer kaplıyor. Bunu seyahetlerde anladık. Arka tekerlekler heryere rahatlıkla giremiyor maalesef.. İpeğin ana kucağı ve puseti maxi cosi -quinny buzz 

Şimdilerde bir puset daha keşfettim. Babyzen Yoyo . Aslında doğumdan itibaren kullanabilirsiniz dediler ama ben olsam kullanmam tabiki. 7-8 aydan sonra rahatlıkla kullanılabilecek 5 kilo ağırlığında katlandığında bir çanta büyüklüğünde olacak kadar kullanışlı bir puset. Çok rahat bir kullanımı var.hatta uçak bagajına alabilirsiniz. Fakat fiyat açısından bir bastona göre pahalı. Kendisi 1000 Tl, tentesi ve iç pedi ayrı satılıyor, onlarda 200 tl. Yani puset toplamda 1200 tlye geliyor.

Ayrıca ben Stokke'yi de çok beğeniyorum. Anne ve bebeğin göz teması çok yakın oluyor. Bence bu çok güzel bir özellik. Kullanım kolaylığı kişiden kişiye değişir. Çok rahat kullananda var, hiç kullanamayan da. Fiyat olarak 3000-3500 tl civarında. Ana kucağı da dahil. 

Bu yaz tatilde, Orbitlerden çok fazla gördüm. Görünümü de şık birde bebek koltuğu oldu yerde dönebiliyor.. Ayrıca biberon veya kendi içeceğinizi koyabileceğiniz özel bölmeside hoşuma gitti.. 

Ama benim nacizane önerim ön ve arka tekerlekleri büyük olmayan pusetleri tercih etmeniz. Yer kaplama ve kullanım kolaylığı açısından oldukça yararını göreceksiniz.. 

Sevgiler..


3 yorum:

 1. Quinny kırmızı bebek arabasını satar mısınız acaba

  YanıtlaSil
 2. Eğer satacak olursanız adresim : omerbinhattab@msn.com

  YanıtlaSil
 3. merhaba;
  Babyzen bebek arabası suanda sadece sevimlipatik.com sitesinde satılıyor. Ben aldım alıcak olan annelerede tavsiye ederim.

  YanıtlaSil

Merhaba ziyaretçi Cimcime,
Yorumun kısa sürede yayınlanacaktır..
Teşekkürler