Mutlu Bebeklerin Cimcime Anneleri

3 Ekim 2012 Çarşamba

29.Hafta biterken..

Şu sıralar en sık duyduğum cümle ; '' Bunlar senin iyi günlerin, tadını çıkart ''

yok yaa..

Bu mu iyi gün ? gözlerimden uyku akıyor, koridorun bir ucundan bir ucuna yürüdüğümde nefes nefes kalıyorum.. Yok öyle yanlış anlaşılmasın salon salomanje bir evimiz yok.

Saçlarımı kuruturken kollarım ağrıyor.. Birde bende Karpal tünel Sendromu başladı. Sağ elimin 4 parmağında ( baş parmak hat safhada olmak üzere) feci bir uyuşma hali.. doktorum B12 verdi onu içiyorum ama ne fayda. Ancak doğumda düzelebilirmiş.. Şu haftalarda bunu yaşayan anne adayları varsa endişelenmesin..

Geceleri uyku yok , bi uyanıyorum bitti.. ama ne zamanki işe gitmek için kalkmam gerekecek işte ozman bir uyku çöküyo..

En çokda yüzükoyun uyumayı özledim..yan yatmak kadar zor bişey yok..
Bide minnoşu ezermiyim korkusuyla tetikteyim bütün gece..
Kendisi de sağolsun üstüne yatıldığını anladığı anda bi tekme, '' Kalkarmısın üstümden '' der gibi :)

Aferim kızım, ezdirme kendini :)


Minnoşun odası haftaya gelecek.. Duvar kağıtlarını da seçtik.. İstanbul'da oturanlar için zaten bu işin en iyi adresi İMÇ.. Aynı kağıt için 3 farklı dükkkandan 3 farklı fiyat aldık..
Şaka gibi.. 75 TL den kapı açıldı top başına 50 TL den kapadım :) Usta parasıda ayrı bir konu.. Adamlar top başına aynı fiyatı alıyorlar.. Diyelim ki 50 TL 'lik top aldınız aynı top için 50 TL de ustaya ödüyorsunuz.. yani bir top 100 TL ye gelmiş oluyor... Tutkal parası ödemem dedim. Adamcaız tamam bizden olsun dedi :) hihihih ....


Şeker yüklememi yaptırdık.. 50 gramlık yüklememin sonucu 145 çıkınca, maalesef 100 gramlık şeker yüklemesini yaptırmak zorunda kaldım.. sinir bozucu bişey.. 4 saat aç aç gezdim en son hemşireyi yiyecektim ki, ''son kanınızı da alıyorum artık özgürsünüz'' demesiyle azad ettim :)
Sonuç : Hamilelik Şekerim yoooookk :)
Dip not : Orta yaş hemşireler siz bitanesiniz...


Bizim kız 1 kg olmuştur herhalde :) en son Muayneye gitiğimde 875 gramdı.. ellerini ağzından çıkartmadığı için parmacıklarını göremedik.. 5 parmakda ağzın içinde cukcuk emiyo :)

İşimiz var belli :)

Merak edenler için, yavrucuumunn  ismi halaaaa belli değil :)


Ellerim ve ayaklarım ömrünün en şiş hallerini yaşıyorlar.. el parmaklarımın her biri birer lahana dolma ebatında.. ( yani evet biraz abartmış olsamda ona yakın :) )


Her hafta olmasada, 2 haftada bir size bişeyler yazmaya çalışıyorum.. Bunları yazarken dahi gözlerime karşı verdiğim mücadelem takdire şayan ;)

hepinizi öperim..


Sevgiler...


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Merhaba ziyaretçi Cimcime,
Yorumun kısa sürede yayınlanacaktır..
Teşekkürler